W dniu 09.10.2024 odbyło się spotkanie przedstawicieli Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie Pana Rektora dr inż. Grzegorza Koca, Dziekana Wydziału Inżynierii i Ekonomii doc. dr inż. Roberta Rudzińskiego i prodziekana Wydziału Inżynierii i Ekonomii dr inż. Rafała Górskiego z przedstawicielami Naryn State University z Kirgistanu, którym przewodniczył Rektor prof. Baybagyshov Ermek Muratkanovich oraz przedsiębiorstwem Green Crops którą reprezentowałą Pani Martyna Pilińska.

Na spotkaniu podjęto tematykę możliwych wspólnych badań oraz obustronnego wspierania się w ramach rozwoju Uczelni. Po spotkaniu przedstawiciele Naryn State University mieli możliwość zapoznania się z bazą laboratoryjną Wydziału Inżynierii i Ekonomii.