W dniu 19.07.2024 na Wydziale Inżynierii i Ekonomii Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt: Quality Systems in Modern Agriculture from a Practical Perspective zorganizowana przy współpracy Centrum Innowacji i Transferu Technologii Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego, przedsiębiorstwa GREEN CROPS oraz Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele przedsiębiorstw o charakterze rolniczym, przedstawiciele Uczelni z Polski: Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz przedstawiciele Uczelni z Kazachstanu, Kirgistanu, Uzbekistanu, Turcji i Ukrainy w tym: Ege University, Alanya Alaaddin Keykubat University, Abylkas Saginov Karaganda Technical University, Naryn State University named after S.Naamatov, Kyrgyz National Agrarian University, Kostanay Agricultural College, Samarkand Agroinnovations and Research University, Samarkand State University of Veterinary Medicine, Tashkent State Agrarian University, Kazakh Research Institute of Plant Protection, Lutsk National Technical University. Nasza Uczelnia gościła również przedstawiciele Ambasady Republiki Uzbekistanu w Polsce. Komitetowi Naukowemu Konferencji w składzie prof. dr hab. inż. Barbara Gąsiorowska, dr hab. Halina Kałuża prof. PANS oraz dr hab. inż. Anna Sikorska prof. PANS przewodniczył Prorektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie prof. dr hab. Leszek Zygner. Wydarzenie poprowadzili przewodniczący komitetu organizacyjnego dr inż. Rafał Górski prodziekan Wydziału Inżynierii i Ekonomii oraz wiceprzewodniczący Krzysztof Różycki Dyrektor Produkcji Green Crops. Po przywitaniu zaproszonych gości i uczestników Konferencji, w imieniu Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie dra inż. Grzegorza Koca oficjalnie Konferencję otworzył dr. inż. Sławomir Gromadzki Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego. Następnie głos zabrał przedstawiciel Ambasady Republiki Uzbekistanu w Polsce Pan Irzokhid Alikulov, Kierownik Wydziału Handlu i Współpracy Gospodarczej Ambasada Republiki Uzbekistanu. Na Konferencji poruszano zagadnienia rozwoju rolnictwa, integrowanej ochrony roślin, możliwości ograniczenia nawożenia mineralnego, stosowania biopreparatów, nawadniania warzyw oraz przetwórstwa i magazynowania płodów rolnych.