DSC 0821Konferencja naukowa  która odbyła się 14 października 2022 r.  w gmachu głównym PUZ w Ciechanowie , poprzedziła to wydarzenie. Spotkanie otworzył  i gości powitał dziekan wydziału Inżynierii i Ekonomii  doc. dr inż. Robert Rudziński . Licznie zgromadzeni uczestnicy konferencji mogli wysłuchać dwóch bardzo ciekawych prezentacji.   Prof. doc. hab. inż. Barbara  Gąsiorowska  - prezentacja na temat: „Rośliny rolnicze dar człowieka dla człowieka” oraz prof. Halina Kałuża  - prezentacja: „Zrównoważony rozwój XXI w. Ekologiczny kompromis? czy wyzwanie?”. Po prezentacji i krótkiej dyskusji uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego  przez stowarzyszenie   „Polska Ekologia”.

II Ciechanowski Hubertus połączony z piknikiem ekologicznym, został zorganizowany przez Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Ciechanowie. Uroczystości rozpoczęła msza święta w ciechanowskiej Farze, po której uczestnicy wspólnie przeszli przed Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki, gdzie został zorganizowany piknik. Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, potrawy i wyroby z dziczyzny, edukacja z obszaru gospodarki łowieckiej i ochrony zwierzyny, wszystko oczywiście w tradycyjnej oprawie myśliwskiej. Państwowa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie, wzięła również aktywny udział w tym wydarzeniu. Stoisko informacyjno – promocyjne Uczelni cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników pikniku.

Za rok Polski Związek Łowiecki będzie obchodził wyjątkowy Jubileusz 100-lecia działalności.