DSC 0735   11 października w Auli Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023. To już dwudziesta druga inauguracja w ciechanowsko-mławskiej Uczelni. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wszystkich grup społeczności akademickiej PUZ oraz zaproszeni goście. Nowo przyjęci studenci złożyli ślubowanie, tym samym dołączyli do uczelnianej wspólnoty.

Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego i Gaude Mater Polonia. Otwarcia inauguracji dokonał Jego Magnificencja Rektor PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie dr inż. Grzegorz Koc, który powitał parlamentarzystów, samorządowców, Radę Uczelni, Senat Uczelni, studentów i pracowników, przyjaciół Uczelni, wszystkich obecnych na auli. Minutą ciszy uczczono osoby, które w minionym roku odeszły ze społeczności akademickiej PUZ w Ciechanowie.

Podczas wystąpienia inauguracyjnego JM Rektor poruszył wiele kwestii dotyczących funkcjonowania Uczelni, m.in.: dobrej tegorocznej rekrutacji, wysokich ocen Polskiej Komisji Akredytacyjnej, jakie otrzymały nasze kierunki, absolwentów PUZ, którzy są poszukiwani na rynku pracy. Rektor stwierdził, że pomimo skomplikowanej sytuacji, jaka panuje w Europie, co nie jest bez znaczenia także dla Polski, Państwowa Uczelnia Zawodowa w Ciechanowie jest w dobrej kondycji i nie ma powodów do niepokoju. Uczelnia cały czas się rozwija, przygotowała nową ofertę w zakresie wspólnego prowadzenia prac badawczo-rozwojowych i innych prac zleconych realizowanych na potrzeby zakładów pracy oraz samorządów. To kolejne działania, które pozwolą jeszcze szerzej współpracować z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Pozyskiwani są nowi partnerzy, a tworzące się Centrum Innowacji i Transferu Technologii jest tego najlepszym wyrazem. Rektor życzył nowym studentom, aby zdobywając wiedzę i umiejętności praktyczne, traktowali studiowanie jak ciekawą przygodę, a swoją aktywnością wnosili wkład w życie Uczelni.

Następnie głos zabrali goście: poseł Anna Cicholska, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Rafał Romanowski, senator Jan Maria Jackowski. List od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika odczytał Rafał Woźnowski.

Senat Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie na posiedzeniu w dniu 28 września 2022 r. na mocy uchwały nr 77/VI/2022 przyznał Romanowi Kochanowiczowi statuetkę „Laur Uczelni”. Nagrodę wręczyli JM Rektor dr inż. Grzegorz Koc oraz Prorektor prof. dr hab. Leszek Zygner.

Po wystąpieniach odbyła się immatrykulacja, czyli włączenie nowych osób do grona studentów. Wyróżnieni studenci pierwszego roku z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych (Jakub Sebastian Jarosik, Magdalena Milewska, Sylwia Makowska, Kajetan Zarzycki, Paulina Miecznikowska), Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych (Jakub Kowalski, Iwona Nieliwodzka, Aleksander Purzycki), Wydziału Inżynierii i Ekonomii (Michał Jakubiak, Szymon Jacek Cecelski, Kacper Zagumny, Miłosz Skowyrski, Marta Błaszkiewicz, Mateusz Głowacki) złożyli ślubowanie. Rektorzy wręczyli wyróżnionym studentom birety. Następnie w imieniu studentów głos zabrała przewodnicząca Samorządu Studentów Paulina Zbirowska, która pogratulowała nowo przyjętym słusznego wyboru uczelni, zadeklarowała pomoc i życzyła powodzenia na nowym, wyjątkowym etapie życia.

Przyszedł czas na nagrody. Nagrodę dla najlepszego absolwenta otrzymał Piotr Zawierucha z Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych (kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne). Wyróżnienie to wręczył Mirosław Koźlakiewicz – przewodniczący Rady Uczelni.

Nagrody dla najlepszych studentów z powiatu ciechanowskiego wręczyła Joanna Potocka-Rak – Starosta Ciechanowski. Nagrody otrzymali:
Julia Brzezińska, średnia ocen 4,98, ekonomia,
Piotr Kordowski, średnia ocen 4,92, pielęgniarstwo,
Magdalena Kisielnicka, średnia ocen 4,92, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna,
Kamila Wiercińska, średnia ocen 4,84, pielęgniarstwo,
Katarzyna Górska, średnia ocen 4,81, informatyka.

Nagrody Prezydenta Miasta Ciechanów Krzysztofa Kosińskiego otrzymali:
Izabela Ferenc, średnia ocen 5,0, praca socjalna,
Paulina Zbirowska, średnia ocen 4,94, ekonomia,
Jolanta Bórawska, średnia ocen 4,93, ekonomia.

Nagrodę Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego otrzymała:
Beata Piotrkowska, średnia ocen 4,75, logistyka.
Nagrodę Wójta Gminy Ciechanów Marka Kiwita otrzymała:
Aleksandra Humięcka, średnia ocen 4,59, rolnictwo.
Nagrodę Wójta Gminy Opinogóra Piotra Czyżyka otrzymała:
Paulina Fijewska, średnia ocen 4,90, praca socjalna.
Nagrodę LG Mława otrzymał student III roku elektroniki i telekomunikacji – Kamil Granoszewski.

Po odśpiewaniu Gaudeamus igitur wykład inauguracyjny zatytułowany „Kawa, herbata, czekolada, alkohol... Jak medycyna zmienia zdanie na temat używek” wygłosił prof. Krzysztof Filipiak, rektor Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie. Bardzo ciekawe i pouczające wystąpienie zmieniło spojrzenie wielu uczestników prezentacji na dotychczasowe nawyki żywieniowe. Wykład prof. Filipiaka zakończył uroczystą inaugurację w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie