umowa deltaW czwartek 21 kwietnia 2022 r. podpisano kolejną Umowę o współpracy w ramach wyposażania i funkcjonowania CIiTT pomiędzy Państwową Uczelnią Zawodową im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie a firmą Delta Electronics (Poland). To formalna finalizacja realnej współpracy Zakładu MiBM Wydziału Inżynierii i Ekonomii z partnerami z otoczenia społeczno-gospodarczego.

Delta Electronics (Poland) należy do Grupy Delta Electronics Inc. z siedzibą w Taipei na Tajwanie (firma założona w 1971 r.) i jest największym światowym dostawcą zasilaczy impulsowych oraz wentylatorów bezszczotkowych. Działa w następujących siedmiu obszarach produktowych:

• Zarządzanie energią
  • Energetyka odnawialna
  • Komponenty
  • Usługi sieciowe
  • Automatyka przemysłowa
  • Elektronika samochodowa
  • Rozwiązania w zakresie wyświetlania

Współpraca z takim partnerem jest olbrzymią szansą dla Uczelni szczególnie w kontekście działalności Centrum Innowacji i Transferu Technologii (CIiTT).