W związku z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2022r. w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (Dz.U. z 2022 poz.28)

informujemy ,że :

W przypadku gdy zaliczka nie jest pomniejszana o 1/12 kwoty zmniejszającej podatek( podatnik nie złożył w Uczelni PIT-2), podatnik może złożyć wniosek do płatnika o niestosowanie mechanizmu poboru zaliczek określonego w rozporządzeniu.

Dla przykładu , podatnik może złożyć taki wniosek jeśli:

• Zatrudniony jest na dwóch etatach w różnych firmach (wniosek można złożyć do tej firmy, która nie uwzględnia kwoty wolnej w zaliczkach)
  • Zatrudniony jest na etacie i jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą (rozliczaną według skali) lub rozlicza najem prywatny
  • Zatrudniony jest emerytem lub rencistą i pobiera świadczenia z organu rentowego (wniosek można złożyć w firmie)

Wzór wniosku do pobrania na stronie Uczelni w zakładce „Dla pracownika”.                                            Wnioski należy składać do kwestury.

Źródło: MF,podatki,gov.pl
Ciechanów, 17.01.2022r.

Do pobrania: Wniosek o niestos._przedł._termin.