Edytuj nagłówek
Aktualności

DSC 0482Państwowa Uczelnia   Zawodowa w Ciechanowie była organizatorem tegorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Kanclerzy i Kwestorów Państwowych Uczelni Zawodowych. W trzydniowej konferencji wzięło udział ponad 40 kanclerzy i kwestorów z 26 uczelni zawodowych z całej Polski.   W gronie tym znaleźli się również prof. dr hab. Dariusz Surowik Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych, dr Sonia Grychtoł Rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, członek prezydium KRePUZ.

Konferencje otworzył i powitał zgromadzonych gości mgr inż. Piotr Wójcik kanclerz PUZ w Ciechanowie. Kanclerz publicznie podziękował ministrowi i dyrektorom departamentów, którzy oddelegowali pracowników do merytorycznego omówienia tematów na konferencji. List od Mirosława Czarnka Ministra Edukacji i Nauki odczytała obecna na uroczystości poseł Anna Cicholska. Głos zabrali również: dr inż. Grzegorz Koc rektor PUZ w Ciechanowie, Mirosław Koźlakiewicz przewodniczący Rady Uczelni i Dariusz Surowik przewodniczący KRePUZ, który podziękował za organizację konferencji i powiedział o rosnącej roli i nowych możliwościach Państwowych Uczelni Zawodowych w naszym kraju. W imieniu KRePUZ złożył na ręce rektora PUZ w Ciechanowie list gratulacyjny z okazji Jubileuszu 20-lecia powstania Uczelni.

Robocze obrady które prowadził Piotr Wójcik kanclerz PUZ w Ciechanowie, rozpoczął wykład Grzegorza Kusego, zastępcy dyrektora Departamentu Programów Naukowych i Inwestycji i Kazimierza Baksińskiego naczelnika w Departamencie Programów Naukowych i Inwestycji MEiN zatytułowany „Inwestycje dla szkolnictwa wyższego związane z kształceniem”. „Schematy podatkowe” to temat szkolenia, które poprowadziła Karolina Gierszewska -TRIBUTIS GROUP Spółka z o.o. Spółka doradztwa podatkowego. Ciekawe warsztaty na temat kosztów wdrożenia, utrzymania i użytkowania platformy e-learningowej, proponowanej przez MEiN publicznym uczelniom zawodowym prowadziła Barbara Jank, wykładowca PUZ w Ciechanowie.

Po pracowitym dniu, uczestników konferencji czekały dwie niespodzianki: zwiedzanie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze oraz zwiedzanie Browaru Ciechan, połączone z bardzo ciekawym wykładem na temat produkcji piwa i jego degustacja.

Ostatni dzień konferencji koncentrował się wokół prezentacji dwóch prelegentów:
Hanna Żarnowska, naczelnik Wydziału Finansowania Szkolnictwa Wyższego i Nauki, Departament Budżetu i Finansów:

  1. Plan rzeczowo-finansowy – ujęcie subwencji i dotacji celowych oraz prawidłowe rozliczenie w kontekście błędów jakie mogą popełniać uczelnie
  2. Metoda szacowania kosztów kształcenia studentów na poszczególnych kierunkach studiów w uczelniach zawodowych

Piotr Krasiński, zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju :

  1. Uwarunkowania organizacyjne, prawne i finansowe przy łączeniu działalności dydaktycznej na profilu praktycznym z potrzebami wynikającymi ze współpracy z otoczeniem społeczno gospodarczym
  2. Perspektywy finansowe dla szkolnictwa wyższego w ramach Unii Europejskiej na lata 2021-2027

Wszystkie zaplanowane punkty konferencji zostały zrealizowane a cele osiągnięte. Podsumowania i zakończenia konferencji dokonali dr inż. Grzegorz Koc rektor PUZ w Ciechanowie,   dr hab. Dariusz Surowik przewodniczący KRePUZ oraz mgr inż. Piotr Wójcik kanclerz PUZ w Ciechanowie. Wszystkim uczestnikom i gościom serdecznie dziękujemy za aktywny i twórczy udział w wydarzeniu.