DSC 0133Na zaproszenie Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w ramach współrealizacji projektu „Profilaktyka 40 plus” studenci naszej Uczelni wzięli udział w dwóch imprezach profilaktyczno-zdrowotnych. Pierwszy festyn odbył się 24 lipca w Mławie, drugi 21 sierpnia w Przasnyszu. Podczas spotkań studenci pielęgniarstwa udzielali porad w zakresie zdrowego stylu życia, wykonywali pomiary: RR, masy ciała i wzrostu z wyliczaniem wskaźnika BIM, poziomu glukozy we krwi, szczytowego przepływu wydechowego PEF. Prowadzili pokazy i naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantomów. Studenci pracy socjalnej i pedagogiki prowadzili gry i zabawy integracyjne oraz malowali twarze dzieciom. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Mławy, Przasnysza i okolic. Stoiska Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego były oblegane przez zainteresowanych. Udział studentów w wydarzeniach był doskonałą okazją do promocji naszej Uczelni.