migowyDrodzy studenci i pracownicy!

Jesteście  zainteresowani poznaniem lub doskonaleniem języka migowego, możecie zapisać się na naukę tego języka na naszej Uczelni.

Język migowy to zespół środków, za pomocą których porozumiewają się ludzie niesłyszący pomiędzy sobą i ludźmi słyszącymi. Jest to zbiór znaków migowych wraz z własną, swoistą gramatyką.

Głównym celem KURSU  będzie nabycie pewnych  umiejętności nawiązania kontaktu i wzajemnego POROZUMIENIA SIĘ  z osobami niesłyszącymi umożliwiając ich adaptację i komunikowanie się. Ukończenie KURSU ze wspólnym udziałem osób z niepełnosprawnością umożliwia integrację studentów i pracowników.

Program obejmuje:

• naukę znaków daktylograficznych ( alfabetu palcowego) i liczebników
  • naukę znaków ideograficznych
  • odbiór i przekazywanie znaków w izolacji i zdaniach
  • wymianę informacji w prostych sytuacjach ( prowadzenie prostego dialogów)

Planowane rozpoczęcie zajęć 20 .04. 2021 r. Zakończenie - koniec listopada.

Kurs obejmuje 95 godzin.  Zapisy wg. kolejności zgłoszeń.
Dodatkowe informacje uzyskasz u P. mgr Doroty Stasiełuk  Tel.  608 613 697 e- mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kończąc kurs:  BĘDZIESZ MÓGŁ POROZUMIEWAĆ SIĘ Z OSOBAMI NIESŁYSZĄCYMI A TYM SAMYM UZYSKASZ DODATKOWY ATUT TAKŻE PRZY  POSZUKIWANIU PRACY.

Kurs jest bezpłatny

REGULAMIN KURSU JĘZYKA MIGOWEGO