Wydział Nauk Technicznych i Społecznych

Nauka to nie wszystko!

23 maja w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie odbyła się Konferencja Kół Naukowych naszej uczelni. Celem spotkania było zaprezentowanie działalności poszczególnych kół, podzielenie się z bracią studencka swoimi osiągnięciami oraz sprawozdanie z aktywności członków grup. Na tę okazję zostały przygotowane i wyświetlone prezentacje multimedialne. Zebranych na auli gości powitał rektor PWSZ doc. dr Leszek Zygner oraz prorektor dr Grzegorz Koc. Konferencję poprowadzili: pani dr Ewa Wiśniewska i pan dr Robert Rudziński.

Nauka to nie wszystko! Studenci PWSZ w Ciechanowie i Mławie doskonale o tym wiedzą i dlatego też, tak chętnie wstępują do organizacji studenckich zgodnych z ich zainteresowaniami. Program klubów gwarantuje, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Na terenie uczelni działa aż 9 różnych kół. Są to: Koło Naukowe Pedagogów ?Bona Fide?, Koło Inżynierii Materiałowej, Koło Naukowe Ekonomii, Koło Naukowe Informatyki Stosowanej, Naukowe Koło Studenckie Chemików ,Koło Naukowe ?KOMOS?, Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa, Koło Naukowe ?Elektroda?, Koło Naukowe ?Paparazzi?. Każde z kół szczegółowo opisało podczas konferencji, czym zajmowało się podczas roku akademickiego 2013/2014.

Mławskie koło ,,Paparazzi'' to grupa miłośników fotografii, która  istnieje od października 2012 roku. Od początku swej działalności Koło "Paparazzi" miało na celu doskonalenie umiejętności fotograficznych studentów, pogłębianie ich wrażliwości estetycznej i artystycznej oraz rozwijanie pasji. Członkowie koła bardzo często dokumentowali życie uczelni uczestnicząc w różnego rodzaju spotkaniach, konferencjach, imprezach. W różnego rodzaju zadaniach i projektach brali udział studenci zarówno I jak i II oraz III roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Członkowie koła mają do swojej dyspozycji kamerę oraz aparaty marki Nikon D90, które są własnością Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie.

Studenci należący do koła mają w swoim dorobku zdjęcia, artykuły, fotorelacje, reportaże m.in. z takich wydarzeń jak: coroczna Bitwa Mławska, wizyta prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego na rozpoczęciu roku akademickiego w naszej Uczelni, wizyta byłego prezydenta Lecha Wałęsy w Mławie, konferencje naukowe i wykłady gości np.z Bułgarii i Słowacji, wizyty różnych polityków, wyjazd studentów koła do programu telewizyjnego ?Tomasz Lis na żywo?. Przyszli dziennikarze, są wszędzie tam gdzie dzieje się coś ciekawego.

Dużym sukcesem dla członków koła okazał się tegoroczny plener. W dniach 16-18 maja wraz z opiekunem prof. Januszem Połomem studenci udali się do ,,Klejnotu Warmii'' czyli Fromborka. Na brak miejsc do fotografowania nie można było narzekać. Nie lada wydarzeniem była "Noc muzeów". Frombork to w końcu miasto Kopernika, tak przynajmniej kojarzy się większości z nas. Na każdym kroku młodzi fotoreporterzy, mieli doskonałe tematy do robienia zdjęć - piękne krajobrazy, zmęczone ludzkie twarze, spracowane ręce, ciekawe budynki. Wyjazd do Fromborka okazał się bardzo owocny.

Dzięki kołom naukowym PWSZ, studenci w Ciechanowie i Mławie, mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Wszystko to dzięki władzom uczelni, które zapewniają niezbędne środki, aby koła mogły prowadzić swoją działalność. Tak więc studenci do dzieła!

Marlena Kłusek
Katarzyna Gutowska