Edytuj nagłówek
Wydział Nauk Technicznych i Społecznych

W dniu 19 marca 2024 r. na Wydziale Nauk Technicznych i Społecznych w Mławie w ramach promocji uczelni na kierunku Elektronika i Telekomunikacja odbyły się dni otwarte uczniów klas maturalnych kierunków technicznych szkół średnich.

W ramach dni otwartych odbyły się:

  • warsztaty o charakterze praktycznym, podczas których przybyli uczniowie mieli możliwość w sposób aktywny wykonać i testować proste układy elektroniczne,
  • wykład na temat: Elektronika w przemyśle i w życiu codziennym,
  • prezentacja prac studentów wykonanych podczas zajęć laboratoryjnych o tematyce projektowania układów i urządzeń elektronicznych.

Warsztaty zostały przygotowane przez pracowników i studentów naszego wydziału. Uczniowie mieli okazję pracować na sprzęcie i oprzyrządowaniu pracowni Elektroniki i Telekomunikacji.

Warsztaty były przygotowane i prowadzone przez wykładowcę Pana mgr inż. Marka Próchniaka. Wykłady wygłosił Pan mgr inż. Tomasz Weitz oraz studenci wydziału Elektroniki i Telekomunikacji. Prezentacje prac oraz wykład przygotowali studenci Pan Aleksander Purzycki oraz Pan Mariusz Bryska.

W dniu otwartym gościliśmy młodzież z Technikum Elektronicznego w Mławie oraz Technikum nr 2 przy ZSZ Nr 1 w Działdowie kierunek Technik Mechatronik.

Podczas dnia otwartego zaprezentowano ofertę edukacyjną uczelni.