Wydział Nauk Technicznych i Społecznych

1

4 marca 2023 roku zainaugurowaliśmy Dni Otwarte Wydziału Nauk Technicznych i Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie – Fili w Mławie. Uczestnicy zostali oficjalnie powitani przez władze wydziału: dr Renatę Dzik – Dziekan Wydziału i dra Rafała Panfila – Prodziekana Wydziału. Pierwsze warsztaty dedykowane były dla uczniów klas mundurowych oraz członków proobronnych organizacji społecznych z terenu subregionu ciechanowskiego. W programie spotkania znalazły się wybrane zagadnienia techniki kryminalistycznej, elementy pierwszej pomocy oraz techniki samoobrony. W organizację przedmiotowego przedsięwzięcia zaangażowali się wykładowcy mławskiego wydziału oraz opiekunowie organizacji proobronnych: major ZP Łukasz Drzewaszewski - opiekun Jednostki Strzeleckiej Związku Piłsudczyków RP TPJP o/ Ciechanów oraz starszy inspektor ZS Artur Zybala – opiekun Jednostki Strzeleckiej 1863 Unieck. Warsztaty kryminalistyczne poprowadzili: mł. inspektor mgr Anna Ostrowska i ppłk mgr Zdzisław Smardzewski, zajęcia z pierwszej pomocy - dr Marek Kadecki, a warsztaty z samoobrony dr Sławomir Gromadzki i nadkom. mgr Tomasz Sobczyński. W opinii uczestników było to niepowtarzalne doświadczenie, które na długi czas zostanie w ich pamięci a umiejętności zdobyte w tym czasie na pewno wykorzystają w najbliższych czasie. Było to pierwsze spotkanie w ramach Dni Otwartych o kolejnych przedsięwzięciach poinformujemy niebawem.