Wydział Nauk Technicznych i Społecznych

W dniu 5 kwietnia 2022 roku mieliśmy przyjemność gościć uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Józefa Bema w Ciechanowie. Spotkanie zapoczątkowało cykl warsztatów organizowanych przez Wydział Nauk Technicznych i Społecznych. przeznaczonych dla młodzieży szkół średnich. W programie znalazł się wykład dra Stanisława Ejdysa dotyczący przyszłości branży transportowej w Polsce i na świecie. Część stricte praktyczna warsztatów pozwoliła uczniom na zapoznanie się z technikami stosowanymi w kryminalistyce oraz z systemami informatycznymi wykorzystywanymi w branży logistyczno-transportowej. Pod kierunkiem mł insp. mgr Anny Ostrowskiej oraz ppułk. Zdzisława Smardzewskiego uczestnicy zgłębiali metody identyfikacji i weryfikacji dokumentów, banknotów oraz osób. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zaprezentowane techniki daktyloskopijne. Natomiast zajęcia w laboratorium logistyki prowadzone przez mgr Piotra Balickiego skupiły się na prezentacji i praktycznym wykorzystaniu monitoringu wizyjnego stosowanego w logistyce W trakcie warsztatów uczniowie poznali również cześć możliwości takich systemów jak MES Qguar (zarządzanie produkcją), Qguar (zarządzanie transportem), TMS Qguar (zarządzanie transportem), WMS Pro Qguar (zarządzanie magazynem). Zakres zadań zaprezentowanych przez prowadzącego stanowił doskonałe uzupełnienie programu nauczania w szkole średniej a jednocześnie pozwalał na zapoznanie się z przyszłymi obowiązkami zawodowymi w pracy specjalisty ds. logistyki i spedytora.