Wydział Nauk Technicznych i Społecznych

Adrian Lewandowski, Adam Grądzki i Kamil Kaszuba - studenci Elektroniki i Telekomunikacji zajęli II miejsce w międzynarodowym konkursie, którego organizatorem jest Wydział Elektroniki i Informatyki Wileńskiego Kolegium Technicznego w Wilnie.

To już tradycja, że wiosną każdego roku studenci Elektroniki i Telekomunikacji biorą udział w konkursie ElFtronic. Na Litwę pojechało trzech studentów: Adrian Lewandowski, Adam Grądzki i Kamil Kaszuba, którzy reprezentowali nasz wydział po raz drugi. W 2018 roku studentom nie dopisało szczęście i z Litwy wrócili z piątym miejscem. W tym roku zdobyli zasłużone drugie miejsce ustępując tylko studentom z Łotwy, a pokonując sześć innych drużyn. Ponadto Adrian Lewandowski i Adam Grądzki zostali najlepszymi zawodnikami w swoich konkurencjach. Adam Grądzki okazał się bezkonkurencyjny w pomiarach elektronicznych, a Adrian Lewandowski nie miał sobie równych w lutowaniu układów elektronicznych. Zgodnie z zasadami konkursu studenci walczyli o punkty rozwiązując zadania teoretyczne i praktyczne.

Tegoroczna rywalizacja była wyjątkowo zacięta, również poziom konkursu był bardzo wysoki. O sukcesie decydowały ułamki punktów. Niewiele brakowało, by nasi studenci znaleźli się na najwyższym stopniu podium.

W elektronicznych zmaganiach na Litwie oprócz drużyny z Polski wzięły udział zespoły m.in. z Gruzji, Białorusi, Łotwy i Litwy.