Tydzień Otwartych Drzwi - Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych
Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie - Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych w dniach 20-24.03.2023 organizuje Tydzień Otwartych Drzwi dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
I Forum Pracowników Socjalnych
Szanowni Państwo,
Ze względu na Państwa prośby dotyczące zmiany terminu I Forum Pracowników Socjalnych, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych zdecydowała o zmianie terminu spotkania na 09.12.2022 r.
Specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej
Rozpoczęła się rekrutacja na pierwszą edycję specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej w roku akademickim 2022/2023, na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych.
Serdecznie zapraszamy osoby, które chcą zdobyć uprawnienia do kierowania instytucjami pomocy społecznej, przygotowujących się do zarzadzania tymi jednostkami oraz zarzadzania jednostkami realizującymi zadania w zakresie pomocy społecznej, w tym organizacji pożytku publicznego działających w obszarze pomocy społecznej.
TRANSPLANTACJE – DAR ŻYCIA JESTEM NA TAK
Kolejna wspólna inicjatywa Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych, Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji "Poltransplant". Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie szkół średnich oraz studenci, miało na celu popularyzację transplantologii. Były omawiane procedury medyczne związane z przeszczepianiem narządów, aspekty etyczne tych działań oraz relacje dwóch kobiet, których dzieci potrzebowały przeszczepu narządu.
Zapraszamy na konferencję

PAŃSTWOWA UCZELNIA ZAWODOWA
im. IGNACEGO MOŚCICKIEGO W CIECHANOWIE
WYDZIAŁ NAUK O ZDROWIU I NAUK SPOŁECZNYCH
ZAKŁAD PRACY SOCJALNEJ
zaprasza:
na XXII Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencję
Naukowo-Szkoleniową im. dr n. med. Janiny Fetlińskiej
na temat:
Rodzina w dobie pandemii
(wyzwania, zagrożenia, obawy)
która odbędzie się w 19 maja 2022 roku
w Ciechanowie ul. Wojska Polskiego 51
konferencja bezpłatna
Wielkanocne tradycje w Polsce i w Ukrainie
W dniu 8 kwietnia 2022 na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych, Studenckie Koło Naukowe Pedagogiki EDUCANDI pod kierunkiem opiekuna ks. dra Grzegorza Kaczorowskiego, zorganizowało spotkanie o charakterze naukowym i integracyjnym pt.: Wielkanocne tradycje w Polsce i w Ukrainie. W spotkaniu wzięli udział uchodźcy z Ukrainy, którzy obecnie mieszkają w powiecie ciechanowskim i to przede wszystkim im dedykowane było niniejsze spotkanie. Zaproszonych gości z Ukrainy, a także przedstawicieli jednostek samorządowych, wielu instytucji, przedstawicieli mediów, pracowników dydaktycznych i administracyjnych uczelni, studentów i wszystkich zaproszonych gości powitała dziekan wydziału dr n. med. Ewa Wiśniewska.
Uwaga! Możliwość uzupełnienia kwalifikacji
Istnieje możliwość uzupełnienia kwalifikacji (uzyskania tytułu zawodowego magistra w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej), przez osoby, które ukończyły studia pierwszego stopnia na kierunku Pedagogika w zakresie przygotowującym nauczycieli do pracy w przedszkolu i w klasach I – III szkoły podstawowej
Kandydaci, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia na kierunku „pedagogika” w zakresie przygotowującym nauczycieli przedszkola i klas I – III szkoły podstawowej a będą chcieli podjąć dalsze kształcenie w tym zakresie w celu uzyskania tytułu zawodowego magistra, mogą ubiegać się o przyjęcie, w trybie rekrutacji, na jednolite studia magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
Zapraszamy na studia podyplomowe
Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w roku akademickim 2020/2021 - semestr letni
Przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela
Podyplomowe Studia Logopedii Ogólnej
Na studia mogą być przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych przynajmniej na poziomie studiów I stopnia (licencjat).
Nie pobieramy opłaty rekrutacyjnej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Konferencja ZDROWIE PSYCHICZNE WYZWANIEM WSPÓŁCZESNEGO SPOŁECZEŃSTWA
UWAGA ! ZMIANA TERMINU KONFERENCJI !
- Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, ulega zmianie termin konferencji.
- Aktualny termin : 23.10.2020 r.
- Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, zostaną podane w późniejszym terminie !!!
XX Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa im. dr n. med. Janiny Fetlińskiej
ZDROWIE PSYCHICZNE WYZWANIEM WSPÓŁCZESNEGO SPOŁECZEŃSTWA
Europejski Dzień Logopedy
6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy
Jest to święto, które ma przypominać o tym, że każdy kto ma jakiekolwiek trudności językowe, komunikacyjne może skorzystać z pomocy logopedycznej.
Kim jest logopeda?
Logopeda jest terapeutą, który kształtuje prawidłową mowę i wymowę, usuwa wady wymowy oraz prowadzi naukę mowy (w przypadku jej braku lub utraty) u dzieci, młodzieży i dorosłych. Z porad logopedy można skorzystać w przedszkolu, szkole, w ośrodkach zdrowia, szpitalach, placówkach pomocowych, placówkach artystycznych i gabinetach prywatnych.
XI Międzyuczelniana Olimpiada Pielęgniarska im. dr Janiny Fetlińskiej
W dniu 26 lutego 2020 po raz kolejny nasza uczelnia przystąpiła do XI już edycji Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej. Olimpiada jest dedykowana dla studentów trzeciego roku pielęgniarstwa studiów stacjonarnych. Do I etapu przystąpiło 9-ciu studentów : Daria Antczak, Marcin Dełęgowski, Natalia Jakubowska, Natalia Kot, Kinga Lubelska, Karolina Mordka, Aleksandra Tenus, Patrycja Wesołowska, Dawid Zuba. Pierwszy etap Olimpiady to był test jednokrotnego wyboru, składający się z 60 pytań, II etap, do którego zakwalifikowało się czworo studentów, odbędzie się w dniu 19 marca 2020 r.
Studentom gratulujemy !
Ogólnopolskie Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe Młodzi konsumenci: zdrowie, nauka, kultura, wiara, media…
W dniu 27 listopada 2019 r. w siedzibie Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych odbyło się Ogólnopolskie Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe Młodzi konsumenci: zdrowie, nauka, kultura, wiara, media…
Sympozjum dedykowane zostało młodzieży szkolnej, a szczególnie maturzystom. Jako uczelnia wyższa na co dzień wdrażamy w arkana nauki i dorosłości studentów. Naszym zamiarem było, aby tym razem audytorium uczelniane stworzyli uczniowie szkół średnich. Być może była to dla nich pierwsza tego rodzaju sposobność, aby zasiąść w uczelnianej auli i wziąć udział w wykładzie akademickim.
Strona 47 z 67



