Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych

która odbędzie się w 19 maja 2022 roku
w Ciechanowie ul. Wojska Polskiego 51
konferencja bezpłatna

Język konferencji: polski, angielski               Forma konferencji: hybrydowa
szczegółowe informacje:   https://puzim.edu.pl/aktualnosci-jf

Konferencja pod patronatem honorowym JM Rektora PUZ w Ciechanowie

Zapraszamy Państwa do debaty wokół zagadnień związanych z pandemią wywołaną wirusem SARS-CoV-2 (Covid-19), której doświadcza cały świat. W centrum tej pandemii znajduje się rodzina jako najbliższa nam grupa społeczna, w której na co dzień żyjemy, z którą dzielimy się troskami, problemami, bolączkami a także radościami i przeżyciami jakich doświadczamy w życiu. Sytuacja pandemii zmieniła jakość życia i funkcjonowania rodziny. Zaburzyła jej spokój, harmonię i równowagę. W wyniku osobistego doświadczania pandemii, rodzina stoi w obliczu wielu zagrożeń, obaw, problemów. Pandemia dotknęła niemalże każdy obszar życia rodziny, tj. zdrowie, pracę zawodową, edukację, religię, zwyczaje, przyzwyczajenia, relacje społeczne itp.
Dotknęła cały system rodziny, a w nim także każdego członka z osobna. Spowodowała, że rodzina w wyniku zmagania się z wieloma, często złożonymi problemami coraz bardziej potrzebuje pomocy i wsparcia, zarówno specjalistycznego (instytucjonalnego), jak i wsparcia pozainstytucjonalnego, tzw. sąsiedzkiego czy koleżeńskiego.
Celem konferencji jest wieloaspektowa wymiana myśli i doświadczeń w zakresie problemów, jakich doświadcza rodzina w dobie pandemii. Pragniemy, aby dyskusja nad rodziną prowadzona była wokół następujących zagadnień:

1. dobrostan rodziny oraz jej funkcjonowanie
  2. zdrowie fizyczne i psychiczne
  3. aktywność zawodowa
  4. edukacja
  5. religia
  6. agresja, przemoc
  7. bezrobocie
  8. bezdomność
  9. uzależnienia
  10. niepełnosprawność
  11. profilaktyka, terapia
  12. leczenie, rehabilitacja
  13. pomoc i wsparcie instytucjonalne i pozainstytucjonalne
  14. nowatorstwo i innowacyjność w pracy socjalnej

Zaproponowane zagadnienia nie wypełniają szerokich a jednocześnie złożonych problemów, jakich doświadcza współcześnie rodzina, żyjąca i funkcjonująca w pandemii. Dlatego stwarzamy Państwu możliwość zgłaszania własnych propozycji i sugestii w tym zakresie. Wasze propozycje przyczynią się do wzbogacenia dyskursu, by był bardziej pełniejszy, twórczy i owocny. Pragniemy, aby konferencja stała się forum wymiany doświadczeń, wiedzy, opinii zarówno przedstawicieli środowiska akademickiego w Polsce, jak i zagranicą, a także praktyków, metodyków, lekarzy, przedstawicieli różnych instytucji specjalistycznych, społecznych, lokalnych.

ORGANIZATOR KONFERENCJI :

• Zakład Pracy Socjalnej Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie

WSPÓŁORGANIZATORZY KONFERENCJI:

• Zakład Pedagogiki i Kształcenia Pedagogicznego WNoZiNS PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Zakład Pielęgniarstwa i Kształcenia Podyplomowego WNoZiNS PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Ciechanowie
  • Starostwo Powiatowe w Ciechanowie
  • Specjalistyczny Szpital wojewódzki w Ciechanowie
  • Miejski Ośrodek pomocy społecznej w Ciechanowie

SEKRETARIAT KONFERENCJI:

• Zakład Pracy Socjalnej Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych PUZ w Ciechanowie;
    ul. Wojska Polskiego 51, 06-400 Ciechanów tel./fax. (23) 672 22 13, tel. (23) 674 37 04;
  • do 3.05.2022 r.

złożyć Formularz Rejestracji Czynnego Uczestnictwa (ze streszczeniem pracy):

• do 3.05.2022 r.

złożyć Formularz Rejestracji Biernego Uczestnictwa:

• do 18.05.2022 r.

zarejestrowani do Czynnego i Biernego Uczestnictwa, którzy zadeklarowani udział online,
otrzymają link do spotkania, na wskazany adres e-mail

• do 30.07.2022 r.
ostateczny termin przesłania tekstu do publikacji

szczegółowe informacje: https://puzim.edu.pl/aktualnosci-jf