Edytuj nagłówek
Wydział Inżynierii i Ekonomii
W dniu 07.08.2024 roku Studenci 3 roku Mechaniki i Budowy Maszyn PANS im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie wraz z opiekunami (dr inż. Tomasz Dzik - kierownik Zakładu MiBM, mgr inż. Sebastian Dalecki - kierownik laboratoriów i pracowni, mgr Piotr Kaczmarczyk - asystent / wykładowca akademicki) odbyli wizytację w zaprzyjaźnionej Fabryce CURTIS Development  w miejscowości Krzynowoś.
Na miejscu delegacja została przyjęta przez Prezesa Macieja Grochowskiego, Dyrektorów Dariusza Podgórskiego i Tomasza Kujawskiego oraz Głównego Energetyka Roberta Adamiaka.
Podczas wizyty studenci poznali procesy technologiczne realizowane w fabryce oraz zasady i sposób funkcjonowania fabryki przetwórstwa tworzyw sztucznych. Mogli wysłuchać specjalistów z branży przetwórstwa, którzy opowiedzieli o wyzwaniach i rozwiązywaniu problemów inżynierskich. W miłej i przyjaznej atmosferze poznali złożone zagadnienia i ciekawe rozwiązania technologiczne oraz inżynierskie.
Ponadto dyskutowano nad formami przyszłej jeszcze lepszej współpracy w zakresie realizacji praktyk zawodowych oraz różnych działań w obszarze badań i rozwoju.
Podziękowania dla kadry zarządzającej z CURTIS Development za niezwykle miłe przyjęcie i konstruktywne rozmowy.