Edytuj nagłówek
Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych

Na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych dobiegł końca Tydzień Otwartych Drzwi (18–22 marca). W ciągu tych kilku dni w nasze progi zawitali uczniowie klas trzecich i czwartych ciechanowskich szkół średnich: I LO im. Z. Krasińskiego, ZS nr 3 im. S. Staszica, ZS nr 1 im. J. Bema, ZST CKU im. S. Płoskiego, ZS nr 2 im. A. Mickiewicza.

Aby zachęcić młodzież do studiowania w naszych murach, przygotowaliśmy zróżnicowany program zajęć i warsztatów, prezentując każdy z naszych kierunków w jak najbardziej atrakcyjny sposób.

Kierunek pielęgniarstwo zachwycił uczestników zajęciami w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej, w którym według scenariusza odbyła się symulacja porodu, zadławienia i pierwszej pomocy oraz epizodu padaczkowego. Uczniowie mogli korzystać z trenażerów i ćwiczyć procedury postępowania w sytuacjach nagłych, a także brali udział w warsztatach dotyczących samobadania piersi i wysłuchali wykładu pt. „Profilaktyka nowotworów: szczepienia HPV – czy warto?”.

W ramach prezentacji kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna uczniowie rozwiązywali quizy i uczestniczyli w ćwiczeniach emisji głosu, a także zapoznali się z zasobami pracowni umiejętności społecznych.

Z kolei warsztaty z terapii falą uderzeniową, sensorycznej ścieżki zdrowia, oceny i terapii zaburzeń równowagi to propozycja kierunku fizjoterapia. Uczestnicy tych zajęć mogli m.in. doświadczyć stanu całkowitego odciążenia oraz wysłuchać wykładu pt. „Nowoczesne metody walki z bólem i stresem”.

Propozycja kierunku praca socjalna obejmowała m.in. warsztaty w sali medytacji, gdzie zaprezentowano metody radzenia sobie ze stresem, zaś w ramach ćwiczeń relaksacyjnych odbyły się zajęcia z aromatoterapii. Ponadto odwiedzający wzięli czynny udział w debacie na temat skutków nadużywania alkoholu, a następnie w pokazie (z użyciem specjalnych gogli) stanów po upojeniu alkoholowym. Przygotowano także krótkie warsztaty z języka migowego oraz dyskusję dotyczącą komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami. Dopełnieniem programu był miniwykład na temat mowy ciała i warsztaty z rozpoznawania emocji.

Wydarzeniem towarzyszącym był pokaz umiejętności sportowych prezentowany przez członków Ciechanowskiego Klubu Bokserskiego, który podjął współpracę z uczelnią w ramach Akademickiego Związku Sportowego.