Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych

ZDROWIE PSYCHICZNE WYZWANIEM WSPÓŁCZESNEGO SPOŁECZEŃSTWA
3 kwietnia 2020

KOMUNIKAT I

Serdecznie zapraszamy do udziału w XX Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej im. dr n. med. Janiny Fetlińskiej, która odbędzie się 3 kwietnia 2020 roku, w siedzibie Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie, ul. Wojska Polskiego 51.

Motywem wiodącym Konferencji będzie zdrowie psychiczne, które we współczesnych czasach budzi coraz więcej niepokoju. Ujawnione, na podstawie dostępnych danych i prognoz, wskaźniki epidemiologiczne różnego rodzaju zaburzeń psychicznych nasilają się, wskazując na eskalację napięć, konfliktów, pogarszające się warunki życia determinowane określonymi tendencjami społeczno-demograficznymi, co w konsekwencji obniża dobrostan życiowy człowieka.

Z uwagi na różnorodność czynników determinujących stan psychiczny człowieka (m. in.: biologiczne, indywidualne, rodzinne, społeczne, ekonomiczne, środowiskowe), uwzględniając fakt, że połowa wszystkich problemów ze zdrowiem psychicznym w wieku dorosłym ma swój początek w okresie dojrzewania lub przed nim, niezbędne jest podjęcie dyskusji naukowej w różnych perspektywach: medycznej, pedagogicznej, społecznej, humanistycznej i psychologicznej.
Mamy nadzieję, że organizowana Konferencja będzie doskonałą okazją do interdyscyplinarnego dialogu nad problematyką zdrowia psychicznego i wymiany doswiadczeń w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

Planowane tematy sesji:
• Zasoby zdrowotne a psychika człowieka.
• Higiena zdrowia psychicznego.
• Problemy wieku dorastania i rola instytucjonalnego wsparcia w ochronie zdrowia psychicznego.
• Niesamobójcze, autoagresywne zachowania, samobójstwa, zaburzenia depresyjne.
• Zaburzenia psychiczne u osób w wieku senioralnym.
• Identyfikacja pierwszych symptomów, profilaktyka, leczenie zaburzeń psychicznych, system opieki nad osobami chorymi.
• Sport, przyroda, kultura jako sposób na zdrowie psychiczne.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
dr n. hum. Bożena Ostrowska
Dziekan
Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych
Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie

ORGANIZATORZY KONFERENCJI:

Zakład Pedagogiki i Kształcenia Pedagogicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
Zakład Pracy Socjalnej Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
Zakład Pielęgniarstwa i Kształcenia Podyplomowego Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Ciechanowie

SEKRETARIAT KONFERENCJI:

ul. Wojska Polskiego 51, 06-400 Ciechanów
tel./fax. (23) 672 22 13, tel. (23) 674 37 04
www.puzim.edu.pl

WAŻNE TERMINY:

• Termin rejestracji czynnego uczestnictwa i przesyłania streszczeń prac: 10.03.2020 r.
• Termin rejestracji biernego uczestnictwa: 20.03.2020 r.
• Opłata rejestracyjna czynnego uczestnictwa do 10.03.2020 r. wynosi 100 zł
• Opłata rejestracyjna biernego uczestnictwa do 20.03.2020 r. wynosi 150 zł
• Opłata rejestracyjna biernego uczestnictwa studentów do 20.03.2020 r. wynosi 30 zł

Uwaga! Udział studentów wszystkich stopni aktywnie uczestniczących w konferencji jest BEZPŁATNY

Opłata rejestracyjna upoważnia do:
- uzyskania materiałów zjazdowych, identyfikatora i certyfikatu uczestnictwa
- korzystania z przerw kawowych
- obiadu w dniu konferencji
- uczestnictwa w wybranym warsztacie

Numer konta:
Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
PKO BP S.A. o/ Ciechanów 63 1020 1592 0000 2302 0084 5701
Hasło: konferencja „Zdrowie psychiczne wyzwaniem współczesnego społeczeństwa”

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI
3 kwietnia 2020 r. - piątek

08.00 – 9.30
Rejestracja uczestników, przyjmowanie opisanych prezentacji multimedialnych i montaż plakatów
HOL GŁÓWNY
16.00-17.15
 ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI
17.15

Proponujemy również Państwu publikację artykułów w recenzowanej monografii naukowej polskojęzycznej „Wokół człowieka… Problemy pielęgniarstwa, pedagogiki i pracy socjalnej”, tom VII, której wydanie planowane jest w I kwartale 2021roku (rozdział o objętości co najmniej 0,5 arkusza wydawniczego – 4 pkt MNiSW). Pełne teksty prac należy przesyłać do 31 października 2020 r.