Uniwersytet dziecięcy

Uniwersytet Dziecięcy w roku akademickim 2017/2018

image2022

Już po raz drugi w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie w obecności JM Rektora i Senatu miała miejsce inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Dziecięcym. 14 października – w Dzień Nauczyciela- blisko sześćdziesięcioro dzieci w wieku od  5 do 9 lat zostało pasowanych na studentów przez JM Rektora prof. dr hab. Leszka Zygnera. Z rąk Prorektora dr Grzegorza Koca studenci otrzymali indeksy- symbol przynależności do braci studenckiej, a od dziekana Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych dr Bożeny Ostrowskiej dostali birety. Studenci, ich rodzice i opiekunowie, zaproszeni goście oraz studenci kierunku pedagogika po wysłuchaniu Gaudeamus igitur uczestniczyli w wykładzie inauguracyjnym zaprezentowanym przez dr Marię Gładyszewską pt. „Mali geniusze – poznajemy życie wybitnych postaci – Walt Disney”.

Teraz najmłodszych studentów czeka już tylko poznawanie świata i siebie, rozwijanie zainteresowań, odkrywanie pasji i oczywiście dobra zabawa. Wszystko to będzie miało miejsce w salach wykładowych, warsztatach i laboratoriach Uczelni. Studenci będą uczestniczyli w zajęciach z różnych dziedzin i dyscyplin. Tematy zajęć to m.in. „Ziemia czy ziemniak – rzecz o geodezji i kartografii”, „Po co nam szpitale?”, „Zadziwiający świat maszyn i urządzeń”, „Mały programista”. No to do dzieła!