W pierwszej części spotkania, uczestnicy targów wzięli udział w prezentacjach przedstawicieli instytucji rynku pracy m.in. głos zabrał: Pan Jakub Gwoździk ? Dyrektor Ciechanowskiej Filii WUP w Warszawie, pani Małgorzeta Piechna doradca zawodowy WUP, pan Adrian Krzywkowskifirma Metalkunszt, pani Wiesława Petrykowska ekspert ZUS w Ciechanowie, pani Małgorzata Tokarska Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych, absolwenci kierunku Rolnictwo naszej Uczelni inż. Mateusz Ruszczyński i inż. Paweł Kaliszewski oraz pani Anna Czaplicka ekspert PUP Mława.
          Panel dyskusyjny zainicjowało wystąpienie Pana Marka Saganka Zastępcy Naczelnika Urzędu Skarbowego w Ciechanowie który zapewnił o życzliwym podejściu do podatnika i przedstawił metody wsparci młodego przedsiębiorcy przez Ciechanowski Urząd Skarbowy. Panel przerodził się gorącą dyskusję, w której czynny udział wzięli studenci i uczniowie zaproszonych szkół.
          Po spotkaniu w auli PWSZ uczestnicy przenieśli się do strefy doradczej i wystawienniczej, gdzie kontynuowano rozmowy i prowadzono wymianę doświadczeń.
          Do odwiedzenia stoisk zapraszali : Ciechanowska Filia WUP w Warszawie, PUP Ciechanów, MJWPU w Ciechanowie, CEiPM OHP w Ciechanowie, ZUS w Ciechanowie, KRUS w Ciechanowie, PCPR w Ciechanowie, WTZ w Ciechanowie, MODR Oddział Poświętne, Metal Kunszt Adrian Krzywkowski, firma LUBAS Poliuretany.
          III Akademickie Targi Pracy po raz kolejny okazały się udanym wydarzeniem integrującym Uczelnię, pracodawców i instytucje rynku pracy. Targi już przyniosły wymierne korzyści w postaci nawiązania wielu nowych kontaktów między uczelnią a pracodawcami i instytucjami rynku pracy.