Ciechanowski plener trwał od drugiego do dziewiątego sierpnia 2018 roku. Brało w nim udział dwudziestu czterech malarzy z naszego miasta, okolic, innych stron Polski oraz z Ukrainy. Na uwagę zasługuje fakt, że artyści podczas pleneru zamieszkiwali w naszym Domu Studenta. Obecni na wystawie artyści, podkreślali bardzo dobrą atmosferę, wielką gościnność i dobry klimat, który towarzyszył ich wizycie w Ciechanowie. Bardzo istotną rolę odegrała również integracja naszych i przyjezdnych twórców, wymiana doświadczeń, poglądów na temat sztuki oraz integracja artystów z mieszkańcami miasta. Ekipa malarzy odznaczyła się swoim talentem w zamierzeniach i celach tegorocznego pleneru, jakim było utrwalenie na płótnach wizerunku naszego miasta, okolic, zabytków, ginących cieszących oko uroczych zakątków Ciechanowa oraz mazowieckiej przyrody. Stworzone dzieła można oglądać w Galerii Gmachu Głównego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Ciechanowie. Zapraszamy!