Najlepiej z dyktandem poradziła sobie Olga Czarnewicz - pracownik Urzędu Miasta Ciechanów, która jednocześnie zwyciężyła w kategorii "Urzędnicy". Nagrodą główną był laptop. W pozostałych kategoriach zwyciężyli: działacze NGO - Ewa Stangrodzka, nauczyciele - Iga Butryn, przedsiębiorcy - Anna Boniakowska, uczniowie i studenci - Katarzyna Bugaj, open - Edyta Rzeplińska-Filipowicz, dziennikarze - Arkadiusz Kleniewski, służby mundurowe - Andrzej Rybicki. Zwycięzcy kategorii otrzymali dyplomy, pamiątkowe pióra, statuetki, najnowszą książkę profesora Jerzego Bralczyka oraz nagrody niespodzianki.

Wydarzeniu towarzyszyły również quizy z nagrodami, losowanie książek wśród wszystkich uczestników wydarzenia, nie zabrakło także wykładu i rozmowy z prof. Jerzym Bralczykiem.