Dr Panfil przedstawił studentom litewskiej uczelni koncepcję oraz praktyczne wykorzystanie założeń ekonomii społecznej na przykładzie polskim, natomiast mgr Pyrzyński poprowadził zajęcia dotyczące zarządzania innowacjami oraz działań badawczo-rozwojowych w kontekście konkurencyjności.
            Zajęcia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów Marijampoles Kolegija. Wzięło w nich udział również dwóch studentów PWSZ w Ciechanowie, którzy spędzają właśnie semestr w litewskiej Uczelni – pan Marcin Przyborowski oraz pan Łukasz Woźnicki.
Nasi wykładowcy spotkali się również z Władzami Uczelni, w tym z jej Dyrektorem – panem Vaidotasem Vili?nasem. Spotkanie było okazją do wymiany informacji dotyczących oferty uczelni oraz perspektyw ich przyszłego rozwoju, sytuacji ekonomicznej i demograficznej oraz możliwych obszarów współpracy zarówno pomiędzy uczelniami, jak i Polską i Litwą.
Wszystkich naszych studentów i wykładowców zachęcamy do udziału w programie Erasmus+ oraz odwiedzenia uczelni Marijampoles Kolegija. Informacje dotyczące Programu dostępne są na stronie www.pwszciechanow.edu.pl – baner po lewej stronie.