Podtrzymując tradycję obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, zapoczątkowaną w PWSZ w Ciechanowie przez Panią mgr Barbarę Jank odbyło się Sympozjum pt. ?Studenci wobec procesu informatyzacji społecznej i zawodowej?.

Dzięki współpracy Studenckiego Koła Naukowego Informatyki Stosowanej oraz Studenckiego Koła Naukowego Ekonomii 6 czerwca 2013 r. już po raz siódmy mogliśmy uczestniczyć w Sympozjum. Spotkanie otworzyli i poprowadzili Studenci II roku kierunku Ekonomia  Damian Bryk i Piotr Długokęcki.

Tegoroczne Sympozjum zostało podzielone na dwa bloki tematyczne.
W pierwszej części spotkania mogliśmy wysłuchać tematyki zaprezentowanej przez Studentów z kierunku Informatyka, będącej owocem własnych spostrzeżeń oraz czynnego udziału w wykładach ?Problemy społeczne i zawodowe informatyki?:

• ?Efektywne zarządzanie czasem?, Marcin Karpiński,
  • ?Sposoby komunikacji w Internecie?, Monika Trzeciakiewicz,
  • ?Społeczny kontekst informatyki?, Jakub Szypulski.

W przerwie na poczęstunek, uczestnicy Sympozjum brali udział w sesji posterowej, podczas której swoją pracę ?Nowoczesne metody rekrutacji?, prezentował Student kierunku Mechanika i Budowa Maszyn ? Kamil Kaźmierowski.
Studenci z kierunku Ekonomia przedstawili wyniki badań ankietowych przeprowadzonych w Ciechanowie oraz wyniki zebrane podczas wyjazdu naukowego do Zakopanego:

• ?Budżet studenta - ankieta skierowana do studentów PWSZ w Ciechanowie?, Anna Krośnica, Żaneta Strzeszewska,
  • ?Determinanty wyboru uczelni wyższej - ankieta dla maturzystów?, Anna Krośnicka, Żaneta Strzeszewska, Kamil Tarnowski,
  • ?Wpływ polityki społecznej i obecnej sytuacji na rynku pracy na kształtowanie się wśród uczniów opinii na temat planowania rodziny?, Milena Kwiatkowska, Sylwia Bartczak, Tomasz Kaczyński,
  • ?Działalność parabanków a bezpieczeństwo finansowe mieszkańców powiatu ciechanowskiego oraz tatrzańskiego?, Justyna Mąkowska, Milena Lipowska, Mariusz Kowalski, Marzena Gesek, Monika Przecioska, Anna Włodarczyk.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom Sympozjum za przybycie, zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej ze spotkania i zapraszamy na kolejne Sympozjum.