W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się pandemii Covid-19, Rektor PUZ w Ciechanowie wydał Zarządzenie nr 68/2021 z dnia 01 października 2021 roku w sprawie: procedur bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego podczas przebywania w pomieszczeniach Uczelni w trakcie pandemii Covid-19, w tym prowadzenia zajęć. We wszystkich  budynkach Uczelni obowiązuje powyższe zarządzenie.

Zapisy Zarządzenia bezwzględnie obowiązują wszystkich pracowników Uczelni i studentów PUZ w Ciechanowie.

W wyniku przeprowadzonej kontroli w dniu 17 listopada 2021 r.  przez PSSE w Ciechanowie oraz przedłożonym protokole pokontrolnym Nr HDOZ-66/92/21 z dnia 24.11.2021r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie wydał doraźne zalecenie:

„W związku z zaobserwowaniem w trakcie kontroli, kilku przypadków osób (studenci, wykładowcy), które nie stosują się do nakazu noszenia maseczek ochronnych, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie nakazuje wzmożenie nadzoru w przedmiotowej sprawie nad osobami przebywającymi na terenie placówki, zgodnie z obowiązującym Zarządzeniem nr 68/2021 Rektora PUZ w Ciechanowie.”

Proszę pracowników Uczelni i studentów o bezwzględne przestrzeganie zapisów Zarządzenia nr 68/2021 z dnia 01 października 2021 roku w sprawie: Procedur bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego podczas przebywania w pomieszczeniach Uczelni w trakcie pandemii Covid-19, w tym prowadzenia zajęć.

Na terenie Uczelni bezwzględne stosowanie maseczek ochronnych oraz przestrzeganie dystansu społecznego.

Informuję, że w związku z zaistniałą sytuacją w najbliższym czasie odbędą się wzmożone kontrole PSSE w budynkach Uczelni na terenie Ciechanowa i Mławy.

REKTOR
dr inż. Grzegorz Koc