25 stycznia 2014 r. odbył się I Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, zorganizowany przez sekcję szachową TKKF Promyk w Ciechanowie i Studium Wychowania Fizycznego PWSZ w Ciechanowie. W turnieju wzięło udział 28 zawodników między innymi: z Łomży, Warszawy, Płocka, Mławy, Płońska i Ciechanowa.

Uczestników turnieju powitał Prorektor PWSZ w Ciechanowie dr inż. Grzegorz Koc, prof. Andrzej Kolasa, Kanclerz PWSZ w Ciechanowie mgr inż. Piotr Wójcik oraz sędzia szachowy Marian Rutkowski. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 30 minut na zawodnika.

Faworytem turnieju był najwyżej sklasyfikowany na szachowej liście rankingowej 16-letni reprezentant Ciechanowa Adam Czajkowski. Niestety w czwartej rundzie uległ on rok młodszemu reprezentantowi Łomży Bartoszowi Kotarskiemu i niespodzianka wisiała na włosku. Jednak to zwycięstwo kosztowało Bartosza dużo wysiłku i w dalszych etapach turnieju, walcząc jednocześnie
z gorączką nie dał rady dowieść prowadzenia do końca remisując w kolejnej rundzie ze starszym kolegą z drużyny Tadeuszem Prażyną, by w następnej ulec Zbigniewowi Bieńkowskiemu z Płońska. Ostatecznie puchar został w Ciechanowie.

Duża walka wywiązała się wśród zawodników z najniższymi kategoriami szachowymi. Zwycięzcą w tej kategorii został kanclerz PWSZ Piotr Wójcik, pokonując po drodze do sukcesu nawet zawodników z III kategorią szachową wyprzedzając Mirosława Czerw i Mariusza Osieckiego.

IV miejsce zajął student elektroniki i telekomunikacji PWSZ w Ciechanowie Piotr Jankowski. Wszyscy uzyskali 4 punkty a o ich kolejności decydowało tylko dodatkowe wartościowanie Bucholza.

W grupie kategorii IV i III najlepszym okazał się Janiszewski Zbigniew z Warszawy, a drugie miejsce zajął 11 letni zawodnik TKKF Promyk Grodecki Filip tracąc do zwycięzcy tylko 0,5 pkt., trzecie miejsce zajęła Janina Kotarska zawodniczka Maratonu Łomża.

Najmłodszym zawodnikiem Turnieju był 6-letni Franciszek Kwaśniewski, który zdobył V kategorię szachową.

Najwyższej sklasyfikowanym juniorem naszej sekcji szachowej został Michał Sobolewski, który zajął VI miejsce. Gratulacje należą się również wszystkim zawodnikom, którzy uzyskali w turnieju kategorie IV, a należy do nich m.in. kolejny młody zawodnik z Ciechanowa Tymoteusz Długozima.

Najlepsi uczestnicy otrzymali puchary i dyplomy, które wręczał Rektor PWSZ w Ciechanowie doc. dr Leszek Zygner. Pan Rektor uroczyście podsumował I Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Rektora PWSZ w Ciechanowie, jednocześnie wyrażając chęć dalszej współpracy z sekcją szachową TKKF Promyk w Ciechanowie, aby ta królewska gra na stałe zagościła w uczelni.