Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. mjr Henryka Sucharskiego w Przasnyszu triumfatorem w I Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Rektora PWSZ w Ciechanowie.

Na zaproszenie Rektora PWSZ w Ciechanowie doc. dr. Leszka Zygnera do wzięcia udziału w turnieju odpowiedziało 9 zespołów reprezentujących ciechanowskie szkoły ponadgimnazjalne, jak również okoliczne powiaty.
Zawody (wcześniej odwołane z powodu przeciągającej się zimy) odbyły się przy pięknej słonecznej aurze 24 kwietnia 2013r. na obiektach MOSiR w Ciechanowie.

Drużyny podzielono na 3 grupy po 3 zespoły w każdej, grając systemem ?każdy z każdym?. Po rozegraniu fazy grupowej w I półfinale spotkali się chłopcy z I LO w Ciechanowie i ZS nr 3 w Ciechanowie, w drugim ZS w Żurominie z ZS w Przasnyszu. Po zaciętej rywalizacji do finału awansowały drużyny ZS nr 3 w Ciechanowie, pokonując I LO w Ciechanowie dopiero po serii rzutów karnych 9:8 i Zespołu Szkół w Przasnyszu pokonując ZS w Żurominie 1:0

W meczu o III miejsce lepsi okazali się młodzi piłkarze z Żuromina, pokonując I LO w Ciechanowie 2:1

W wielkim finale zdecydowane zwycięstwo odnieśli uczniowie ZS w Przasnyszu, pokonując ZS nr 3 w Ciechanowie 6:2

Impreza, której celem było popularyzowanie piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, jej integracja, jak również prezentacja Uczelni i jej oferty edukacyjnej, zakończyła się pełnym sukcesem.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali drobne upominki. Najlepsze 3 zespoły okazałe puchary, a najlepszy bramkarz ? Mateusz Szmyt i najlepszy zawodnik  - Patryk Pawłowski statuetki.

Organizator turnieju Studium Wychowania Fizycznego PWSZ w Ciechanowie dziękuje pracownikom i studentom kierunku pielęgniarstwo za opiekę medyczną. Studentom za sprawne sędziowanie zawodów, a dyrekcji MOSiR w Ciechanowie za udostępnienie boisk na czas trwania turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu