Studium Języków Obcych PWSZ w Ciechanowie wspólnie z wydawnictwem PEARSON zorganizowało
w dniu 8 kwietnia 2015r. szkolenie metodyczne dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, lektorów SJO pt.: ?Zmiany w prawie oświatowym i podręcznikach wieloletnich?.

Szkolenie poprowadził pan Bartłomiej Janiak, który przedstawił i omówił następujące zagadnienia:

1. Zmiany w prawie oświatowym, w szczególności prawa i obowiązki nauczycieli w zakresie wyboru podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych.
  2. Wieloletniość na przykładach podręczników Pearson.
  3. Finansowanie podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych ? dotacja.
  4. Sytuacje nietypowe w zakresie wyboru podręcznika ? rozwiązywanie problemów.

Zorganizowanie szkolenia było odpowiedzią na nurtujące nauczycieli zmiany w systemie finansowania podręczników wieloletnich i zmiany przepisów w prawie oświatowym.

Opracowanie: mgr Agnieszka Mikołajczak