Z ogromną radością przekazujemy Państwu informację o zajęciu III miejsca przez Przemysława Jaroszewskiego - studenta inżynierii środowiska III roku w IX Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się w PWSZ Lesznie.

Przygotowania do konkursu odbywały się na wielu etapach. Pierwszy etap był realizowany w naszej uczelni. W ramach VI Uczelnianego Konkursu Języka Angielskiego, który został zorganizowany w dniach 7 i 14 kwietnia 2014 przez Studium Języków Obcych PWSZ w Ciechanowie, uczestnicy przechodzili część pisemną i ustną. Po podsumowaniu wyników wyłoniono dwóch studentów z najwyższą sumą punktów ? Przemysława Jaroszewskiego (student III roku inżynierii środowiska) i Milenę Chojnacką (studentka I roku inżynierii środowiska). Studenci zostali wydelegowani do reprezentowania naszej uczelni w IX Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego dla studentów Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Lesznie, który odbył się w dniach 14 ? 16 maja 2014r.

Konkurencja była duża. Test w części pisemnej wyróżniał się dość skomplikowanymi treściami leksykalno ? gramatycznymi, który wymagał dużej wiedzy uczestników. Po zakwalifikowaniu się do etapu ustnego, Przemysław Jaroszewski prowadził z drugą osobą dyskusję na wylosowany temat. Poradził sobie znakomicie. W zestawieniu końcowym uplasował się na III miejscu.

Z dużym zaangażowaniem przygotowywała studentów do konkursu lektorka p. mgr Jolanta Wiśniewska, co przełożyło się na wygraną Przemka. Studenci pracowali z lektorem w swoim czasie wolnym poza zajęciami dydaktycznymi.

Gratulujemy wygranej!

Jednocześnie zachęcamy wszystkich studentów do aktywnego uczestnictwa w takich przedsięwzięciach.

Opracowanie: mgr Agnieszka Mikołajczak