W dniach 9 oraz 16 maja 2014 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego (TOEIC) przystąpiło prawie 200 studentów. Organizatorem przedsięwzięcia był mgr Paweł Pyrzyński ? wieloletni egzaminator i koordynator Ośrodka ETS, wspierany przez mgr Jolantę Wiśniewską (lektor języka angielskiego PWSZ) oraz mgr Agnieszkę Polens (specjalistę d/s administracji).

Wszystko dzięki wieloletniej współpracy Akredytowanego Ośrodka Egzaminacyjnego ETS przy PWSZ w Ciechanowie z Educational Testing Service ? międzynarodową organizacją testującą, administrującą egzaminami z języka angielskiego: TOEFL, TOEIC, TOEIC Bridge; języka niemieckiego: WiDaF, WiDaF Basic; oraz języka francuskiego: TFI.

Większość studentów miała okazję po raz pierwszy w życiu przystąpić do tak prestiżowego i rozpoznawalnego egzaminu, który co roku zdawany jest przez ponad 7 milionów osób na całym świecie. Certyfikaty TOEIC uznawane są w 150 krajach świata przez ponad 14 000 firm i korporacji (m.in. Procter & Gamble, LG Electronics, L?Oréal, Continental).

Posiadanie międzynarodowego certyfikatu językowego TOEIC będzie bardzo atrakcyjnym dodatkiem do CV naszych Studentów i Absolwentów, zwiększającym ich konkurencyjność na lokalnym i globalnym rynku pracy.

Więcej informacji o egzaminie TOEIC można znaleźć na stronie etsglobal.org