W dniu 9 kwietnia 2014 roku o godz. 10.30 w sali 30 odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielem Educational Testing Service w Polsce ? panią Anną Gutkowską-Zając (Network Manager Eastern Europe). Spotkanie zorganizował Koordynator Akredytowanego Ośrodka Egzaminacyjnego ETS przy PWSZ w Ciechanowie ? pan mgr Paweł Pyrzyński.

W wydarzeniu wzięli udział Prorektor PWSZ w Ciechanowie dr inż. Grzegorz Koc, przedstawiciele Studium Języków Obcych PWSZ w Ciechanowie, tj. Kierownik SJO ? mgr Agnieszka Mikołajczak, specjalista ds. administracji ? mgr Agnieszka Polens, lektor języka angielskiego ? mgr Jolanta Wiśniewska i lektor języka niemieckiego ? mgr Anna Laskowska, a także studenci wszystkich kierunków PWSZ w Ciechanowie.

Educational Testing Service (ETS) w Polsce to oddział przedsiębiorstwa zagranicznego ETS Global BV. Oddział ETS w Warszawie zajmuje się promocją i rozwojem usług i egzaminów ETS, oddział zajmuje się także doradztwem w zakresie zarządzania edukacją językową i audytem językowym.

Podczas spotkania studenci zapoznali się z kompleksową informacją dotyczącą oferty międzynarodowych egzaminów językowych Educational Testing Service (TOEIC, TOEIC Bridge, WiDaF, WiDaF Basic, TFI oraz TOEFL), jak również dowiedzieli się jak przystąpić do egzaminu TOEIC w murach własnej Uczelni. Studenci PWSZ w Ciechanowie mieli również możliwość rozwiązania kilku zadań z egzaminu TOEIC.

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów. Przedstawiciel udzielał wyczerpujących informacji na wiele pytań.