Uwaga ? Nowość!!! Podyplomowe Studia Oligofrenopedagogiki ? Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i ze Spektrum Autyzmu

Studium Pedagogiczne Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych PWSZ Ciechanów uruchamia z nowym rokiem akademickim 2015/2016 (od 1 października 2015) studia podyplomowe o nazwie Podyplomowe Studia Oligofrenopedagogiki ? Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i ze Spektrum Autyzmu.

Studia trwać będą 3 (trzy semestry). Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę i umiejętności umożliwiające racjonalne programowanie i podejmowanie innowacyjnych oddziaływań rewalidacyjnych w stosunku do osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ze spektrum autyzmu.

Słuchaczem studiów może być czynny nauczyciel lub inna osoba posiadająca uprawnienia pedagogiczne, legitymująca się dyplomem ukończenia studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia.

Po ukończeniu  Podyplomowych Studiów Oligofrenopedagogiki ? Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i ze Spektrum Autyzmu słuchacz jest przygotowany teoretycznie i praktycznie do pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i innymi współwystępującymi dysfunkcjami.

Zajęcia na studiach prowadzić będą nauczyciele kierunków pedagogicznych uczelni warszawskich i doświadczeni praktycy w zakresie oligofrenopedagogiki i dyscyplin pokrewnych.

Przewidywany koszt studiów: 1500 zł za semestr plus opłata rekrutacyjna 100 zł.

Wymagane dokumenty:

1. formularz zgłoszeniowy i kwestionariusz (do pobrania ze strony uczelni ? zakładka ?Dla kandydata/ Studia podyplomowe (formularz i kwestionariusz)?
  2. odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
  3. zaświadczenie ze szkoły o wykonywaniu zawodu nauczyciela lub odpis dokumentu o posiadaniu uprawnień pedagogicznych
  4. dwa zdjęcia

Dokumenty należy przesyłać na adres (można też składać osobiście):

Wydział Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych
Studium Pedagogiczne
Ul. Wojska Polskiego 51
06-400 Ciechanów

Wszelkich informacji udziela dr Daniel Bartosiewicz tylko drogą mailową; adres poczty Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Na ten adres można też składać wstępną deklarację udziału w studiach.