Dnia 21.05.2015 roku w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie odbyła się Debata Społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu ciechanowskiego pod hasłem WSPÓLNIE BEZPIECZNIEJ. W debacie wzięli udział: wojewoda mazowiecki, komendanci policji oraz straży pożarnej, dzielnicowi, także duchowni, przedstawiciele samorządu, instytucji pomocowych, organizacji pozarządowych, spółdzielni mieszkaniowych studenci i licznie przybyła młodzież ciechanowskich szkół.

Organizatorem III Debaty Społecznej na terenie miasta i powiatu ciechanowskiego, był Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie Grzegorz Grabowski, we współpracy z samorządem lokalnym oraz Komendantem  Powiatowym PSP w Ciechanowie. Podczas spotkania, zabierający głos jako pierwszy, Rektor PWSZ poinformował wszystkich o uruchomieniu przez Uczelnię nowego kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Na liczne pytania Pan Wojewoda oraz przedstawiciele służb mundurowych udzielali odpowiedzi.