W dniu 19 marca 2015 roku  w naszej Uczelni gościliśmy młodzież  klas maturalnych  szkół ponadgimnazjalnych  powiatów: pułtuskieg, makowskiego, płońskiego, działdowskiego, żuromińskiego, mławskiego, ciechanowskiego, razem ponad 300 osób.

Zgromadzonych gości przywitał  Rektor PWSZ doc. dr Leszek Zyner wraz z  przewodniczącym  Parlamentu Studentów Adrianem   Brzozowski. Celem spotkania, w ramach  Dnia Otwartego, była promocja wszystkich dziewięciu kierunków studiów naszej Uczelni ze szczególnym uwzględnieniem kierunków matematycznych przyrodniczych i technicznych.

Współorganizatorem spotkania było Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego którego przedstawiciel  pani Magda Pogonowska   gościła w naszej Uczelni.  Podczas spotkania  młodzież szkół  ponadgimnazjalnych uczestniczyła w   prezentacjach których autorami byli wykładowcy z kierunków inżynierskich. Kierunek inżynieria środowiska reprezentowała  pani dr inż. Małgorzata Kwestarz, kierunek  informatyka pan dr Wacław Frydrychowicz  wraz z studentami. Po wystąpieniach reprezentanci  szkół  biorących udział w spotkaniu odebrali upominki  od przedstawiciela  MNiSW. Goście z dużym zainteresowaniem,  zwiedzali sale wykładowe, pracownie, laboratoria oraz wzorowo przygotowane stoiska promocyjne wszystkich kierunków naszej Uczelni. Ciekawe stoisko informacyjne przygotował również  współpracujący z uczelnią  Wojewódzki Urząd Pracy  filia w Ciechanowie.

Tego samego dnia w Uczelni miał miejsce finał Ogólnopolskiego Konkurs Języka Niemieckiego dla studentów wszystkich Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych  zorganizowany przez Studium Języków Obcych PWSZ w Ciechanowie.

Przyszli maturzyści licznie przybyli na spotkanie, a w gmachu PWSZ panowała gorąca atmosfera. Przez cały dzień uczelnia tętniła życiem i była źródłem dobrej energii przekazywanej młodzieży.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z tego wydarzenia.