Juwenalia 2014 odbyły się w malowniczej scenerii - Zamku Książąt Mazowieckich, dobry dobór uczestników programu artystycznego, dobra organizacja, pomoc wielu przyjaciół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i idealna pogoda, to wszystko złożyło się na sukces tegorocznej majowej imprezy.

Część artystyczną, od mocnego rokowego uderzenia, rozpoczęły zespoły uczelniane oraz zespół Endorfina. Około godziny 19.00 wszystkich uczestników zgromadzonych w murach zamku uroczyście powitał Rektor PWSZ dc. dr Leszek Zyner a Prezydenta Miasta Ciechanów Waldemar Wardziński przekazał symbolicznie władze w ręce studentów.

Adrian Brzozowski Przewodniczący Parlamentu Studentów otrzymał klucze do bram miasta.

Rozpoczęła się zabawa, na scenie pojawiały się kolejno zespoły ?Jutro Wieczorem?,

?Rapa Nui?, ?Nika?, ?Fuso?. Zespół ? Fireshow? zaprezentował bardzo widowiskowy pokaz tańca z ogniem. Jak przystało na uczelnię w programie nie zabrakło również miejsca na edukację. Bardzo emocjonujący pokaz walki rycerzy w zbrojach połączony z ciekawą prezentacją i opisem stroju rycerza w pełnym rynsztunku przybliżył widzom czasy średniowiecza. Rozstawione przed zamkiem ławki, parasole oraz stoiska gastronomiczne cieszyły się dużą popularnością. Juwenalia 2014 były imprezą otwartą dla mieszkańców miasta. Bardzo duża liczba młodzieży spoza uczelni a nawet spoza Ciechanowa świadczy o tym że uczelnia na trwałe wpisała się w krajobraz naszego miasta i cieszy się coraz większą popularnością w naszym rejonie. Przy dźwiękach muzyki tanecznej Dj Sensi i Dj Ejo uczestnicy imprezy bawili się do białego rana.

Takiej zabawy w ciechanowskim zamku nie powstydził by się kilkaset lat temu nawet Książe Janusz i jego dwór.

Zdaniem uczestników i obserwatorów to najlepsze Juwenalia w historii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.