W dniach 1-30 sierpnia dr inż. Sławomir Gromadzki uczestniczył jako Visiting Research Felloww wyjeździe badawczym do United Nations University Institute on Comparative Regional Integration Studies (UNU-CRIS) w Brugge / Belgia
 W ramach pobytu realizowany był projekt badawczy dotyczący obszaru bezpieczeństwa wodnego (water security).
Projekt badawczy realizowany jest we współpracy z prof. Nidhi Nagabhatla (Indie) koordynatora the Nature, Climate and Health Cluster.
United Nations University to think tank działający pod agendą ONZ z siedzibą (rektorat) w Japonii / Tokyo posiadający kilkanaście instytutów i centrów na całym Świecie.

Dr inż. Sławomir Gromadzki przez najbliższy rok jako Visiting Research Fellow będzie kontynuował badania, które zakończą się publikacją / monografią wydaną pod auspicjami ONZ z afiliacją naszej uczelni.