To były dwa wyjątkowe dni dla uczelni, studentów, mieszkańców naszego miasta i gości. Juwenalia wystartowały na sportowo – 6 czerwca 2024 roku na stadionie miejskim w Ciechanowie odbył się mecz piłkarski o Puchar Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego rozegrany pomiędzy PANS a Urzędem Miasta.

Bardzo wyrównane i emocjonujące spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny studentów PANS. Bohaterem meczu i strzelcem zwycięskiej bramki został Maciej Smoliński – student logistyki. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni medalami. Podczas przerwy odbył się 12-minutowy bieg – tzw. test Coopera. Po sportowych emocjach przyszedł czas na grilla i spotkanie integracyjne na terenach PCK.

Drugi dzień juwenaliów (7 czerwca) rozpoczął się meczem koszykówki rozegranym w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechanowie – i tym razem puchar trafił w ręce drużyny PANS Ciechanów. Po południu świętowanie przeniosło się na dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich. O godzinie 18.00 wystartowały koncerty – zaprezentowały się trzy zespoły młodzieżowe: Zespół Stresu Pourazowego, KOP i Matching Rebels.

Około godziny 21.00 uczestników juwenaliów zgromadzonych w murach zamku uroczyście powitali rektor PANS dr inż. Grzegorz Koc, prorektor prof. dr hab. Leszek Zygner wraz z reprezentacją Rady Uczelnianej Samorządu Studentów. W imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego głos zabrał Konrad Wojnarowki – podsekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, życząc studentom dobrej zabawy i samych sukcesów podczas zbliżającej się sesji egzaminacyjnej.

Następnie zgodnie z tradycją Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński przekazał symboliczny klucz do miasta studentom, którzy tym samym przejęli władzę na tę jedną noc w roku. Gwiazdami tegorocznych juwenaliów byli dwaj znani muzycy: Nowator i Baranovski. Niezwykle widowiskowy występ, gra kolorowych świateł i dynamiczna muzyka – wszystko to stworzyło niepowtarzalną atmosferę tego wieczoru. Gratulacje dla studentów za wzorową organizację i bardzo dobry dobór tegorocznych wykonawców!

Serdeczne podziękowania składamy współorganizatorom i partnerom wydarzenia:

• Samorząd Województwa Mazowieckiego
  • Urząd Miasta Ciechanów
  • Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie
  • T4B Sp. z o. o.
  • Cedrob S.A.
  • INALCA Poland
  • Carlsberg Polska
  • Club Bosco
  • MAGMAR
  • Gmina Ciechanów
  • Gmina Opinogóra Górna
  • Starostwo Powiatowe w Płońsku
  • Starostwo Powiatowe w Ciechanowie
  • Mazowiecka Izba Gospodarcza

Za współpracę, wsparcie merytoryczne i techniczne dziękujemy także przedstawicielom: Polskiego Czerwonego Krzyża oddział rejonowy w Ciechanowie, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, Straży Miejskiej w Ciechanowie, Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie oraz Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ciechanowie.

To były wspaniałe dwa dni! Do zobaczenia na kolejnych juwenaliach w przyszłym roku.