DSC 4932 zmn

Państwowa Uczelnia Zawodowa   im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.
Akademickie Targi Pracy, połączone z Dniem Przedsiębiorczego Studenta już za nami. To już dziesiąta edycja tego wydarzenia zorganizowanego przez Biuro Karier "Partner" Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie. Tegoroczne  spotkanie odbyło się  pod hasłem „Odkryj w sobie przedsiębiorcę”. Adresatami targów byli studenci i młodzież ciechanowskich szkół średnich. Targi miały charakter spotkania młodzieży z pracodawcami i instytucjami rynku pracy. Otwarcia X  Akademickich Targów Pracy dokonał Rektor dr inż. Grzegorz Koc. Prowadzący spotkanie Anita Moczulak i Wiesław Wernik, przywitali w pierwszej kolejności przedstawicieli instytucji, które od 10 lat współpracują z uczelnią – Jakuba Gwoździka, dyrektora ciechanowskiego oddziału Wojewódzkiego Urzędu Pracy; Roberta Morawskiego, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy oraz Wiesławę Cichowską, dyrektora Centrum Edukacji Pracy Młodzieży OHP w Ciechanowie.

Głównym gościem targów była w tym roku Mazowiecka Izba Gospodarcza w Ciechanowie, reprezentowana przez prezesa Krzysztofa Ostromeckiego, właściciela firmy Intur; wiceprezesa Adama Olszewskiego, właściciela firmy Arnica i skarbnika Roberta Malinowskiego, wiceprezesa BS w Płońsku. Obecni byli także Bartosz Machul – radca prawny, właściciel firmy szkoleniowej Edu-Mach; Marcin Ostromecki – członek MIG, ciechanowski przedsiębiorca oraz Piotr Pszczółkowski – członek MIG, właściciel szkoły muzycznej, wydawca Pulsu.  Z inicjatywy Biura Karier „Partner” Państwowej Uczelni Zawodowej tegoroczne targi połączono z Dniem Przedsiębiorczego Studenta zatytułowano „Odkryj w sobie przedsiębiorcę”.
Zaproszeni na targi przedsiębiorcy – Marcin Ostromecki, Adam Olszewski, Bartosz Machul i Piotr Pszczółkowski - opowiadali o swoim doświadczeniu związanym z rozpoczęciem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Przekonywali młodych ludzi, żeby „brali sprawy w swoje ręce” i zakładali własne firmy. Zapewniali, że liczy się ciekawy pomysł, determinacja, zaangażowanie. Najlepiej zaś gdyby to co robimy jako nowi przedsiębiorcy, było naszą pasją.  Jako przykład przedsiębiorczości wśród studentów, zaprezentował się student II roku Mechaniki i Budowy Maszyn, który z pasją realizuje swoje zainteresowania. Pan Adam Gamzała, wykorzystując swoje umiejętności i zdolności, realizuje swoje projekty z metaloplastyki. Zaprezentował swoje prace, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników wydarzenia i tym samym pozyskał nowych klientów. Na Targach zaprezentowało się kilkanaście firm i instytucji – Sofidel Poland, PrimaVega, Caranea, Carlsberg Polska, POS Group, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Bank Spółdzielczy w Płońsku, Mazowiecka Izba Gospodarcza, Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska, Cedrob, Centrum Medyczne Arnica, Santander Bank, 5MBOT, T4B i Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Jak na jubileusz przystało nie zabrakło części artystycznej. Występ Amelii Nitowskiej i Krzysztofa Dymczyka - uczniów szkoły muzycznej Akademia Dźwięku, spotkał się gorącym przyjęciem uczestników. Był także okolicznościowy tort i poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Cuda Wianki" w Nużewie. Akademickie Targi Pracy po raz kolejny okazały się udanym wydarzeniem integrującym uczelnię, pracodawców i instytucje rynku pracy.