Miło nam poinformować, że PUZIM przystępuje do realizacji kolejnego projektu międzynarodowego – tym razem we współpracy z naukowcami z Norwegii.

na FB norway grants kwiecien 2022

Uczelnia realizuje projekt pn. „Podniesienie kompetencji dydaktyczno-naukowych PUZ im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie” („Improving the competences of the research and teaching staff for Ignacy Mościcki’s University of Applied Sciences in Ciechanow”) w ramach komponentu I: Program Edukacja (Intensywne szkolenia; Profesjonalny rozwój kadry) – Iceland, Lichtenstein, Norway Grants. Program Edukacja jest finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), a jego celem jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obszarze EOG i wzmacnianie współpracy dwustronnej między Polską i ww. krajami w obszarze edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji włączającej, zarządzania w edukacji oraz kształcenia i szkolenia zawodowego.

Projekt ten zakłada m.in. przeprowadzenie szkoleń w obszarach: metodologii prowadzenia prac badawczo-rozwojowych i naukowych, zasad prowadzenia naboru wniosków w celu realizacji prac badawczo-rozwojowych oraz komercjalizacji dla potrzeb rozwoju Centrum Kompetencji w ramach Centrum Innowacji i Transferu Technologii PUZ, jak również poszerzenia wiedzy praktycznej i teoretycznej w zakresie programów nauczania studentów, a także zaangażowania studentów w poszerzanie wiedzy oraz integracja otoczenia społeczno-gospodarczego. W szkoleniach wezmą udział przedstawiciele kadry zarządzającej zarówno z uczelni, jak i spoza niej, pracownicy naukowo-dydaktyczni i administracyjni PUZ oraz studenci, a także partnerzy współpracujący z uczelnią przy realizacji projektu związanego z tworzonym Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Pierwsze szkolenie pod hasłem „DNA innowacyjności na uczelni” odbędzie się 22 kwietnia br. w budynku głównym PUZ przy ul. Narutowicza 9. Poprowadzi je prof. Grzegorz Kwiatkowski – autor 60 recenzowanych publikacji w czasopismach o zasięgu międzynarodowym, współpracujący m.in. z Uniwersytetem HVL w Norwegii, Uniwersytetem Południowej Danii, Uniwersytetem im. J. Gutenberga w Mainz w Niemczech oraz Politechniką Koszalińską.

Oprac. MSZ na podstawie: https://education.org.pl/ oraz materiałów własnych uczelni.