W dniach od 20 marca 2018 r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Płońsku w ramach Tygodnia Nauki pt. „Staszic na miarę czasów” udział wzięli przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Wśród wykładów i zajęć warsztatowych odbyły się: pokazy i warsztaty kryminalistyczne, wykłady autorskie, a w tym min.: Bezpieczeństwo eksploatacji maszyn, konstrukcje maszyn z wykorzystaniem grafiki komputerowej. Automatyka i robotyka. Agroekologia – wyzwanie współczesności.

Zajęcia prowadzili nauczyciele akademiccy z Zakładów: Mechaniki i Budowy Maszyn, Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Rolnictwa. W zajęciach uczestniczyli uczniowie każdej klasy liceum i technikum oraz klasy szkoły branżowej.
      To był udany dydaktycznie, połączony z promocją Uczelni pobyt wśród społeczności szkolnej Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Płońsku.